Hakkımızda

Ufukel Yapı Gereçleri

Hakkımızda

1975 yılında İstanbul Tahtakale’de temelleri atılan Ufukel Yapı Gereçleri, Anadolu’ya toptan hırdavat malzemeleri pazarlayarak hırdavat sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.

Bütün toptancıların Tahtakale’de bulunduğu o dönemde, Aksaray’da faaliyetlerini sürdürmeye başlayarak Tahtakale’den ayrılan toptancı firmalardan ilki olmuştur. Aksaray’dan sonra Topkapı’ya, oradan da Zeytinburnu’na taşınarak işletme faaliyetlerini halen bulunduğu yer olan Zeytinburnu Demirciler Sitesi’ne sürdürmeye başlamıştır.

Başta Kale Kilit olmak üzere hırdavat sektörünün önemli firmalarının ürünlerini portföyünde bulunduran Ufukel Yapı Gereçleri, özellikle ithal ettiği SMI Kapı Kolları, Viole ve Tenyale marka hırdavat malzemelerinin Türkiye genelinde pazarlama ve satışını yapmaktadır.

Ufukel Yapı Gereçleri, Kale Kapı Pencere Sistemleri ile Kale Kilit ürünlerinin pazarlamasını yapan Ege Kapı Pencere Sistemleri ve Fivestar ürünlerinin ithalatını yapan Meridyen A.Ş. adlı iki firma ile sektörde yön belirleyen firma konumundadır.

Ürün grubunun en başında olan Kale Kilit ile diğer portföyündeki ürünleri ağırlıklı olarak toptancılara satışını yapan Ufukel Yapı Gereçleri, nalbur ve anahtarcılara bu toptancılar vasıtasıyla ulaşmaktadır. Diğer ürünlerini satmakta olduğu firmalar gibi bugün Kale Kilit’in Türkiye’deki en büyük ve en fazla ciro yapan firmasıdır.

Anadolu'daki bayileriyle neredeyse 40 yıllık ilişkiye sahip olan Ufukel Yapı Gereçleri, temellerini tamamen güvene dayalı bir ticari hukuk üzerine kurmuştur.